Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
ktos napisał:
szkoda że nie umieliście docenić wcześniejszego księdza dobrze że chociaż inna parafia potrafi to robići jest bardzo z niego zadowolona a wy co? macie jak macie... ale na tępych i pustych ludzi nie ma lekarstwa
Ty poprzedniego doceń - córkę mu wystaw.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
też Beata napisał:
Posłuchaj imienniczko. Księdza pogrążją nie ci, którzy go bronią. Księdza pogrąża jeden człowiek, ale mający wpływ jeszcze na kilka osób. Szuka tylko pretekstów i szczuje innych. A oni jak głupawa sfora dają się wkręcić. Daje swoje "mądre rady", straszy konsekwencjami postępowania innego niż jego wskazówki - słowem: wrabia ludzi w trudne sytuacje. Jako, że nie występuje w tych działaniach bo jest tchórzem, ma prawo rozpowiadać, że gdyby on rządził, to takich afer by nie było. I udaje dalej mądrego bo to wszystko to przecież nie on. Wyobraź sobie teatrzyk. Za parawanem facet stoi i trzyma w górze pacynki. Takie lalki, którym wkłada się rękę w du..ę i nimi manipuluje. Po skończonym teatrzyku wszyscy dyskutują co widzieli, kto był dobry, a kto zły, kto był pijany a kto nie macał dzieci bo to sobie wymyśliły. Bohaterów jest kilku. Ale jeżeli ktoś ma trochę wyobraźni to zajrzy za parawan bo cały ten teatrzyk to faktycznie jeden człowiek. A teraz idź spać, bo grzeczne pacynki śpią o tej porze.
To jest prawda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
widzę, że ludzie lubią obrażać siebie nawzajem...chyba po to te forum powstało. Każdy ma swoje zdanie i wcale nie musi dochodzić do wyzwisk...nom chyba, że chcecie się dowartościowac:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tośka napisał:
widzę, że ludzie lubią obrażać siebie nawzajem...chyba po to te forum powstało. Każdy ma swoje zdanie i wcale nie musi dochodzić do wyzwisk...nom chyba, że chcecie się dowartościowac:)
Droga Tośko, tu nie o to chodzi. Sprawa jest prosta: ktoś nakręcił aferę, podłożono świnie uczciwemu człowiekowi, który nie potrafi się sam obronić. Takiego najłatwiej jest sponiewierać jak już leży. Ludzie się za nim wstawiają, bo go znają. A atmosfera jest podgrzewana w nadziei, że inicjator tej szopki poniesie konsekwencje moralne za swoje zachowanie. I sama się zastanów: ile słyszałaś od ludzi, a ile tak naprawdę wiesz. Bo chyba nie muszę Ci tłumaczyć, jak ludzie potrafią być wredni za plecami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem parafianką Rzeczycy Ziemiańskiej, może nie uczęszczam często do Kościoła ale mogę ocenić zachowanie księdza po wypowiedziach innych ludzi miedzy innymi dzieci i emerytek. Sam mój 10 letni siostrzeniec nie raz powtarzał, że czuć od księdza alkohol...wiele razy powtarzał, że smieja sie z zachowania ksiedza ( mniedzy innym z tego, ze to żul). A dlaczego osoby wypowiadajace sie w gazecie bronia Go nie maja z nim blizszego kontaktu a nawet jedna z tych osob ma stycznosc z alkoholem. Swój swojego broni!!![/quote] Przepraszam, ale Pani sama sobie zaprzecza - jak można oceniać kogoś po wypowiedziach innych? Zwłaszcza oceniając KSIĘDZA nie chodząc do KOŚCIOŁA... Tak się składa, że jestem byłą uczennicą tej szkoły i ks. Andrzejewski to bardzo dobry człowiek! Nie wiem, jak można tak uczciwego człowieka oskarżać o tyle rzeczy wyssanych z palca a już szczególnie o pijaństwo :| Dzieci śmieją się z zachowania księdza? Dziwne, że nie śmiały się z zachowania poprzednika... (bo się go bały) I popieram niektórych - jak można zniszczyć czyjeś dobre imię nie mając chociażby jednego dowodu!!! Myśląc w ten sposób można by każdemu wszystko zarzucić, bo "ja tak MÓWIĘ, więc to jest prawda" :/ Ksiądz najlepszy jakiego mieliśmy, lepszego nie będzie, ale ludziom nigdy nie dogodzi... Dziwne tylko, że tak "przeciwko" są sami niepraktykujący albo może i ateiści (kto ich wie?). Poprzedniego pewnie, że teraz będą wychwalać pod niebiosa, bo miał tzw żyłkę do interesu (i kto z Rzeczycy, ten wie, jak się skończyło). [quote] Ludzka głupota niezna granic... Jak nie widziałeś Go pijanego to zacznij chodzić do kościoła, do spowiedzi, bo mi ksiądz już chuchał akloholem przy spowiedzi!
Tak i po tzw "spowiedzi" widać postanowienie poprawy i ah jakże wielkoduszne "zadośćuczynienie Panu Bogu i BLIŹNIEMU" Chyba za bardzo "zadość" xP Kłam i oszczerstwo... Nie wiem, jaki ktoś ma interes w wywaleniu naszego księdza (bo na pewno o to chodzi), ale widocznie jakiś ma... Dziwne, że 99% parafii jest za księdzem i przez jakiś 1% (może i mniej) mających wiarę w miejscu gdzie słońce nie zagląda, ktoś ma w ogóle brać to na poważnie... Zawsze się znajdzie ktoś, komu coś nie będzie pasowało. Że też tym ludziom nie jest wstyd :/ I porównując do liberum veto: przez wolę jednego ma być "niewola" wielu??? Każdy ma pretensje, że księdza bronią "emerytki" i "mohery". Przepraszam bardzo, mam 17 lat. I nie mogę przeboleć, jak komuś niesłusznie dzieje się krzywda. A jakoś żaden z "oskarżycieli" się jeszcze nie ujawnił, a przecież jako "działający dla dobra ogółu" nie powinien mieć nic do ukrycia A ksiądz nie może się sam bronić, bo po pierwsze mu nie wypada, a po drugie jest osobą duchowną i każdemu wybacza, zapewne nawet tamto pobicie (może to była reakcja "oburzonych rodziców"??? haha xP) No naprawdę, jak słuchałam tych wszystkich oskarżeń na księdza to muszę przyznać - chciało mi się śmiać, tak niedorzeczne to było Zebrać kilka osób, napisać jakieś bzdury, podpisać się (ciekawe czy prawdziwym nazwiskiem-czy ktoś to sprawdzał???xP czy anonim...), wysłać do kurii, a tam bez sprawdzenia od razu chcą wyrzucić księdza ze szkoły! No ludzie! Tak można by oskarżyć każdego!! Jedno słowo: DOWODY. Nie ma? Hah. Ciekawe dlaczego. Może dlatego, że komuś się nudzi i szuka afery... Podpowiem - Moda Na Sukces leci w tv nieprzerwanie zapewne od 13244647786 lat, radzę tam poszukać emocji ) I zostawić uczciwych ludzi w spokoju...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytam te głupawe wpisy i niedowierzam...,a miała to być dobra parafia i ksiądz z którego mieliście być zadowoleni...Doprawdy przechodzicie sami siebie w tej głupocie.ŻAL mi was i księdza,który tutaj nie obroni się-chyba,że pomogą w tym inni...A właściwie to bez znaczenia...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja nigdy bym nie powiedziała złego słowa na naszego ksiedza bo wiem, ze jest uwielbiamy przez parafian. Słyszałam już o wiele wcześniej o jego problemach z alkoholem...a dokladnie przeszly rok temu...a wtedy jeszcze tej afery nie bylo. Mój brat kilka dni przed slubem byl u ksiedza i ksiadz zachowal sie karygodnie...byl pod wplywem alkoholu a sami dobrze wiecie ze mozna wyczuc alkohol. Gdy anstepnym razem odwiedzili ksiedza ksiadz zachowal sie zupelnie inaczej...jakby tamtej sytuacji wogole nie bylo. ale nie bede ujawniala szczegolow. Byc moze zdarzylo sie naszemu ksiedzu spozyc alkohol i ludzie to spostrzegli...tutaj nie chodzi o to, ze ksiadz jest taki czy nie taki...tylko poprostu pijany nauczyciel nie moze przebywac z dziecmi. Sami pomyslcie...jesli jakas nauczycielka lub nauczyciel przyszla pod wplywem alkoholu lub na kacu to bez dyskusji zostala by oddalona. Sami nauczyciele wiedza najlepiej jak jest bo mieli kontakt z ksiedzem na codzien...a emerytki czy mlodziez nie maja z nim takiego kontaktu. Jedynym problemem naszego proboszcza jest naduzywanie alkoholu. Ksiadz tez czloweek napic sie moze ale jest an to miejsce i pora.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sami nauczyciele wiedza najlepiej jak jest bo mieli kontakt z ksiedzem na codzien...a emerytki czy mlodziez nie maja z nim takiego kontaktu.
- Tośka Zakładam, że jest Pani nauczycielką. Proponuję najpierw nauczyć się pisowni polskich znaków. A młodzież kiedyś była dziećmi i uczęszczała do tej szkoły xP
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tośka napisał:
ja nigdy bym nie powiedziała złego słowa na naszego ksiedza bo wiem, ze jest uwielbiamy przez parafian. Słyszałam już o wiele wcześniej o jego problemach z alkoholem...a dokladnie przeszly rok temu...a wtedy jeszcze tej afery nie bylo. Mój brat kilka dni przed slubem byl u ksiedza i ksiadz zachowal sie karygodnie...byl pod wplywem alkoholu a sami dobrze wiecie ze mozna wyczuc alkohol. Gdy anstepnym razem odwiedzili ksiedza ksiadz zachowal sie zupelnie inaczej...jakby tamtej sytuacji wogole nie bylo. ale nie bede ujawniala szczegolow. Byc moze zdarzylo sie naszemu ksiedzu spozyc alkohol i ludzie to spostrzegli...tutaj nie chodzi o to, ze ksiadz jest taki czy nie taki...tylko poprostu pijany nauczyciel nie moze przebywac z dziecmi. Sami pomyslcie...jesli jakas nauczycielka lub nauczyciel przyszla pod wplywem alkoholu lub na kacu to bez dyskusji zostala by oddalona. Sami nauczyciele wiedza najlepiej jak jest bo mieli kontakt z ksiedzem na codzien...a emerytki czy mlodziez nie maja z nim takiego kontaktu. Jedynym problemem naszego proboszcza jest naduzywanie alkoholu. Ksiadz tez czloweek napic sie moze ale jest an to miejsce i pora.
No widzisz, raz coś sobie łyknał jak siedział na plebanii. Ale czy któryś z nauczycieli powiedział Ci że on był pijany w szkole? No właśnie. Wszystko to póki co donosy, bo ani policja do niego nigdy wzywana nie była, ani też nikt udowodnić nie potrafi, że on pił w szkole. Szanujcie go, lepszy nam się nie trafi. Kto za darmo odprawi mszę albo za darmo pogrzeb zrobi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tośka napisał:
ja nigdy bym nie powiedziała złego słowa na naszego ksiedza bo wiem, ze jest uwielbiamy przez parafian. Słyszałam już o wiele wcześniej o jego problemach z alkoholem...a dokladnie przeszly rok temu...a wtedy jeszcze tej afery nie bylo. Mój brat kilka dni przed slubem byl u ksiedza i ksiadz zachowal sie karygodnie...byl pod wplywem alkoholu a sami dobrze wiecie ze mozna wyczuc alkohol. Gdy anstepnym razem odwiedzili ksiedza ksiadz zachowal sie zupelnie inaczej...jakby tamtej sytuacji wogole nie bylo. ale nie bede ujawniala szczegolow. Byc moze zdarzylo sie naszemu ksiedzu spozyc alkohol i ludzie to spostrzegli...tutaj nie chodzi o to, ze ksiadz jest taki czy nie taki...tylko poprostu pijany nauczyciel nie moze przebywac z dziecmi. Sami pomyslcie...jesli jakas nauczycielka lub nauczyciel przyszla pod wplywem alkoholu lub na kacu to bez dyskusji zostala by oddalona. Sami nauczyciele wiedza najlepiej jak jest bo mieli kontakt z ksiedzem na codzien...a emerytki czy mlodziez nie maja z nim takiego kontaktu. Jedynym problemem naszego proboszcza jest naduzywanie alkoholu. Ksiadz tez czloweek napic sie moze ale jest an to miejsce i pora.
Jeżeli rzeczywiści ksiądz był pod wpływem w szkole to oczywiście błąd. Takie rzeczy trzeba naprawiać i pilnować, żeby się nie powtórzyły. Nikt tego nie pochwala. Ale tutaj problem jest inny: Księdza wyrzucić bo nie wydrze ryja na zwierzchników i mokrą ścierą przez łeb nie zdzieli. O!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szkoda że nie umieliście docenić wcześniejszego księdza dobrze że chociaż inna parafia potrafi to robić
Taaaak, bo poprzedni ksiądz był wzorem cnót; sprawiał, że tańczyliście, jak wam zagrał (na tych organach, za które kasę wziął, a potem się ulotnił, a wraz z nim fundusze)... Albo niektórzy są tak "inteligentni", iż mylą natchnienie podczas kazania ze "stanem wskazującym" :| BRAWO !!! Widocznie dla nich każda oznaka elokwencji pochodzi z "procentów"... Może sami nie potrafią nic wymyślić na trzeźwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy zdajecie sobie sprawę, że w sąsiednich parafiach księża nie otwierają drzwi interesantom bo nie są w stanie, lub przewracają się w czasie mszy przy ołtarzu? Nikt tego nie zgłaszał albo kuria jest na donosy głucha. Podtekst w tej sprawie jest poważniejszy niż wam się wydaje. To wszystko wypłynie jak każde g..no tylko trochę później.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
fala napisał:
Czy zdajecie sobie sprawę, że w sąsiednich parafiach księża nie otwierają drzwi interesantom bo nie są w stanie, lub przewracają się w czasie mszy przy ołtarzu? Nikt tego nie zgłaszał albo kuria jest na donosy głucha. Podtekst w tej sprawie jest poważniejszy niż wam się wydaje. To wszystko wypłynie jak każde g..no tylko trochę później.
Taa, byle nie ZA późno
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
fala napisał:
Czy zdajecie sobie sprawę, że w sąsiednich parafiach księża nie otwierają drzwi interesantom bo nie są w stanie, lub przewracają się w czasie mszy przy ołtarzu? Nikt tego nie zgłaszał albo kuria jest na donosy głucha. Podtekst w tej sprawie jest poważniejszy niż wam się wydaje. To wszystko wypłynie jak każde g..no tylko trochę później.
A Ty otwierasz wszystkim?! Przestań pier....ć już te głupoty!!! Najlepiej to szwędać się przed plebanią o każdej porze dnia,a ksiądz będzie dyżurował...Interesanci niech zapamiętają godziny w których mogą załatwiać różne sprawy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Beata napisał:
Jeżeli rzeczywiści ksiądz był pod wpływem w szkole to oczywiście błąd. Takie rzeczy trzeba naprawiać i pilnować, żeby się nie powtórzyły. Nikt tego nie pochwala. Ale tutaj problem jest inny: Księdza wyrzucić bo nie wydrze ryja na zwierzchników i mokrą ścierą przez łeb nie zdzieli. O!
Może zacznijmy od samego początku? Czy w naszej pseudo parafii kiedyś był jakiś proboszcz, który ludziom odpowiadał? Spójrzcie na siebie, a potem zastanówcie się zanim coś napiszecie. Większość z osób, którzy wypisują tutaj "Jak to ich siostrzeniec czy sąsiad wyczuł alkohol od ks. " nawet nie chodzi do kościoła. Swoją opinię bazują na słowach, które usłyszały od innych. Pfff.. znaleźli się sprawiedliwi! Zacznijmy od tego, że szkoła to instytucja. Zatrudniała księdza by nauczał lekcji religii jeśli naprawdę miał miejsce incydent gdy to rzekomo proboszcz miał przyjść DO PRACY pod wpływem alkoholu pracodawca powinien tę sprawę załatwiać rozważnie. Zacznijmy może od pouczenia i wyjaśnień. Osoba duchowna tez ma prawo do obrony. Najwidoczniej sytuacja przerosła obecną władzę szkoły i musiała szukać pomocy u kurii i dziennika wschodniego. Tania sensacja, a dla zwykłych ludzi wstyd i upokorzenie. Dziwicie się, że bronią Księdza? Okazuje się, że w sianu zamieszania specjalizują się nie kto inny jak w większości te same osoby, które stały za usunięciem poprzednika. To z ludzmi z Rzeczycy jest coś nie tak. Zobaczycie. Przyjdzie następny i po pewnym czasie też znajda coś na niego. Ks. pije?! A jak ma nie pić gdy otacza Go stado fałszywych żmij. Nie trzeba daleko szukać bo na sąsiedniej parafii ks. ma gospodynię i dwoje dzieci i nikt afery nie robi, a tutaj "porządne matki" boją się o własne dzieci. Szkoda tylko, że potomstwo nie uczęszczało do szkoły za czasów ks. Jana K. wylał by po tyłku kijem, albo po głowie i nauczyłby szacunku do osoby duchownej i pacierza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
eS mam prośbę: jeżeli do czegoś się odnosisz, to przeczytaj najpierw to ze zrozumieniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A Ty otwierasz wszystkim?! Przestań pier....ć już te głupoty!!! Najlepiej to szwędać się przed plebanią o każdej porze dnia,a ksiądz będzie dyżurował...Interesanci niech zapamiętają godziny w których mogą załatwiać różne sprawy.
Ty chyba pojmujesz o czym się tu rozmawia. Ale dobrze, że są ludzie kumaci i widzą co się święci i kto jest za to odpowiedzialny. Bo sprawa ma drugie dno...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Teraz będzie dyżurował wikary. I oskarżyciele zadowoleni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nigdy wszystkich nie zadowoli. Wkrótce znajdą coś... na wikarego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Nigdy wszystkich nie zadowoli. Wkrótce znajdą coś... na wikarego.
Z pewnością
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 6 z 21

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...